Club Achter de Duinen

Advertentie

Volg Cadd op X

Volg Cadd op X

Voorspellingen-ranking

Voorspellingen-ranking

ADO-statistieken

ADO-statistieken

Inloggen

Naam / e-mail:
Wachtwoord:

Nieuwsbericht

ADO schiet niks op met remise tegen Cambuur


Bron: Club Achter de Duinen (http://www.clubachterdeduinen.nl)

19 september 2026 19 reacties

ADO Den Haag is in eigen huis niet verder gekomen dan een gelijkspel tegen concurrent Cambuur.

 

Het werd zaterdag 1-1 in het WerkTalent Stadion. Een teleurstellende uitslag voor ADO, dat nog aan de bak moest om niet te verliezen.

 

Cambuur ging na de eerste helft met 1-0 aan de leiding. Ietwat geflatteerd, maar tegelijkertijd stelde de ploeg van Robin Peter daar niet veel tegenover. Wel had ADO een penalty verdiend.

 

Naast de achterstand moest ADO ook nog slikken dat Nigel Thomas noodgedwongen naar de kant moest. De aanvaller die de komende week voor Curacao zou spelen, werd na een woeste tackle van een Cambuur-speler met een brancard van het veld gedragen.

 

In de tweede helft ging de Haagse ploeg op jacht naar de gelijkmaker. ADO had veel balbezit, maar de kansen waren schaars. De 1-1 viel uiteindelijk in de 74e minuut dankzij Donat Barany die oplettend was in een cornersituatie. Het eerste doelpunt van de Hongaarse spits in het geelgroen.

 

Na de gelijkmaker zakte de wedstrijd in en zo bleef het bij een puntje voor ADO. De kwakkelende formatie bleef hekkensluiter in de eredivisie, maar was even later voorlaatste na het verlies van Willem II.

 

Na de interlandbreak, die drie weken duur wacht pas het volgende competitieduel. Op 11 oktober staat de uitwedstrijd tegen Telstar op het programma.

Reacties

Grijns

Wotte is onkundig. Zo simpel is het. En dat is geen mening, dat is een vaststelling die je kunt aflezen aan de selectie.

Een technisch directeur heeft in essentie twee taken. Ten eerste: het elftal in balans brengen en houden. Ten tweede: spelers aantrekken en behouden die het niveau van de competitie aankunnen. Dat is de kern van de functie. Niet meer, niet minder. Alles daarbuiten is randvoorwaarde of uitvoering.

Op beide punten doet Wotte precies het omgekeerde. Dat is geen interpretatie; dat is feitelijk waar te nemen. Kijk naar de selectie. De posities zijn niet logisch ingevuld. Er zijn linies die overbezet zijn en linies die onderbezet zijn. De balans ontbreekt.

Het gevolg is direct en onvermijdelijk: je kunt geen behoorlijk basisteam opstellen. En als er in een onderbezette linie of op een onderbezette positie ook maar iets misgaat – een blessure, een schorsing, een vormdip – dan blijft er van die hele linie niets meer over. Dat is geen pech. Dat is het logische gevolg van een scheve selectie.

Het middenveld is daar het duidelijkste voorbeeld van. Het is al te zwak. Raak je daar één speler kwijt, dan heb je geen middenveld meer. Niet een minder middenveld. Geen middenveld.

Dit is geen rocket science. Dit is niet afhankelijk van geluk of toeval. Dit zijn de meest elementaire principes van selectieopbouw. Wie een elftal samenstelt, zorgt voor balans. Wie een elftal samenstelt, zorgt voor kwaliteit op elke positie. Wie dat niet doet, heeft gefaald.

Als je zulke eenvoudige dingen weet te verkloten, is het niet meer dan logisch dat daar kritiek op komt. Niet omdat mensen negatief zijn. Niet omdat mensen azijnzeiken. Maar omdat de feiten er liggen. De selectie is het bewijs. En de gevolgen zijn zichtbaar op het veld.

Wie dat niet ziet, wil het niet zien.
Zondag 20 september 2026 om 13:29 uur

Grijns

Ach gut...de toonpolitie is gearriveerd...
Verf je haar paars neem een neusbel en blijf janken als iemand een andere mening uit.
Zondag 20 september 2026 om 12:58 uur

skrens

Negatief gelul ben ik ook niet voor.
Maar gewoon handhaven met deze groep dan loopt het volgend jaar als een jeko met wat goede voertballers erbij.
Zo niet pech gehad maar de keus snap ik wel van de TD
Zondag 20 september 2026 om 11:51 uur

ADO73

@ Xander, Jap en Alexanders, een hoop huilers en meehuilers hier, ik reageer niet eens meer op die zwartgallige figuren. En dan ook steeds op MW mikken, triest gewoon. Het zal niet makkelijk worden, maar erin blijven is niet onmogelijk.
Zondag 20 september 2026 om 11:40 uur

Alexanders

Lees ook veel liever de teksten van Jap en Xander. Met negatieve teksten gaan we het echt niet redden.
Weet nog goed dat Mark Wotte in de pers vorig jaar zei na een paar overwinningen, "wacht maar als we een paar keer verliezen". Wotte weet echt wel hoe het werkt.
Op de man spelen in het veld prima maar daarbuiten is dat zo makkelijk en zeker als het anoniem is.
Fan van ADO zijn is een keuze en vaak erfelijk bepaald. Denk ook dat we veel beter de positieve punten kunnen benoemen, zijn we ook snelle klaar met typen.
Misschien eens een bakkie koffie drinken.
Zondag 20 september 2026 om 10:13 uur

Jap

Kom op @wes, hoop tekst weinig inhoud. Ik weet jij of jij de club al langer volgt dan alleen afgelopen 3 maanden, maar dan zou je weten dat ADO al decennia lang onderaan in de eredivisie bungelt of eerste divisie speelt. Al die tientallen jaren zitten er mensen op de tribune. Liefhebbers, supporters noem je dat. Dat ADO na een geweldig kampioensjaar nu haar pintjes niet pakt is jammer en balen, maar om nu direct de hele organisatie af te branden slaat gewoon nergens op. Een echt ADO fan weet wel beter. Wat dat betreft is de opmerking over AJAX publiek inderdaad een juiste !
Zondag 20 september 2026 om 08:50 uur

Wes

Het is werkelijk nog veel slechter dan ik dacht. In April gepromoveerd en de technische directie kon aan de slag gaan om rustig te werken aan de selectie. Alie tijd zou he zeggen. Nu 6 maanden later is de selectie op alle linies verzwakt. Verdedigend zeer onzeker, geen overwichtig middenveld en een voorhoede dat alleen maar doelloos heen en weer rent zonder enig idee of plan. Na op alle vlakken te hebben gefaald in het aan en verkoop beleid is de enige optie op zoek te gaan naar transfervrije speler is er ééntje aangesmeerd waarvan de papierwinkel niet op orde was en niet gerechtigd is spelen. Daarbij wel weer één extra kwijt. Dat is een bijzonder profesioneel staaltje strategisch werk qua technisch beleid. Mogen we zeer trots op zijn.

De oproep om nu nog positief te blijven om niet als Ajax publiek gezien te worden is een vorm van cognitieve ontkenning. Rouw heeft immers 5 fases: ontkenning, woede, onderhandelen, depressie/verdriet en uiteindelijk aanvaarding. Bij de één gaat dit proces nou eenmaal sneller dan bij de ander. Dat is per persoon verschillend.

Moet zeggen dat ik heel veel respect heb voor alle supporters die nog steeds hun geld uitgeven om dit live te aanschouwen.
Zaterdag 19 september 2026 om 23:43 uur

MiG

@Xander: Vertel ons dan maar tegen wie we wel 3 punten gaan pakken? Cambuur & Wim 2 thuis moeten toch echt 6 punten zijn.
Zaterdag 19 september 2026 om 23:15 uur

Grijns

@ 1905

Het lijkt mij onwaarschijnlijk.
De macht ligt niet meer bij de AD en TD, maar bij GFH. Zij bepalen de sportieve koers via Scott McLachlan. De AD is op sportief gebied buitenspel gezet; Wotte is een overgangsfiguur wiens contract afloopt. Peter is de eigen keuze van GFH en heeft gepresteerd. Een trainersontslag zou het falen van AD en TD niet maskeren, maar verergeren. De echte correctie zit bovenin: Wotte eruit, Gunn erin. Peter blijft dus zitten.
Zaterdag 19 september 2026 om 23:09 uur

Xander

Wat is dat toch steeds met dat Ajaxpubliek hier? Als 't even minder gaat, dan terpetijnpist iedereen 'n plasje op dit platform. Wees verdorie 'ns positief en kijk naar de dingen die er wél zijn. Beetje omdenken kan geen kwaad. Vorig jaar waren trainer en TD het beste wat ons kon overkomen....en 5 maanden later kunnen ze er opeens geen hol meer van. Wees 'ns optimistisch en gun die mensen de tijd. Peter had geen volledige selectie toen 'ie afgelopen zomer begon. Sterker nog, ik gok dat we in de winter de selectie aanvullen met de toppers die deze club verdient. Dus met 't beperkte materiaal doen we het nog niet eens zo slecht, ook al staan we stijf onderaan. Kalmte bewaren en vertrouwen op beterschap. Komt allemaal goed.
Zaterdag 19 september 2026 om 23:01 uur

1905 DH

Dat was niet best zeg..(en beetje gênant)zie weinig licht in de groen gele tunnel met deze selectie.
Trainer zal er wel uit gekegeld worden om de ellende van bovenaf te proberen te maskeren.!
Op cursus bij Excelsior wellicht voor een paar mensen op kantoor die hier verantwoordelijkheid voor zijn.
Zaterdag 19 september 2026 om 22:30 uur

Grijns

@ Hansiehansie

Die Amerikanen zijn niet gek hansie.
Dat directie meisje mag de taakjes die nog niet uit handen genomen zijn netjes uitvoeren en als dat niet naar wens gaat kan ze dr biesjes pakken.
Zaterdag 19 september 2026 om 21:56 uur

Hansiehansie

Hoe kan het dat het niet sprankelend is terwijl je een vol thuis stadion hebt en het niet voorelkaar krijgt volle bak te spelen.
Het ziet ernaar uit dat de kkd het hoogts haalbare is zowel in het veld als bestuurlijk die bakken er niks van en vallen volledig door de mand.Die Amerikanen houden het voetbal in Den Haag in leven meer doen ze niet en laten het directrice meisje en kornuiten lekker aanmodderen.
Zaterdag 19 september 2026 om 21:19 uur

FrankieB

Het was zeker niet sprankelend vandaag, ook omdat het scorend vermogen nog steeds te wensen overlaat. Er had echter meer ingezeten, want Ado was wel de sterkere ploeg tegen 'n team dat NEC vorige week nog volledig weg speelde. Het is veel te vroeg om nu al de handdoek te gooien of het hoofd te laten hangen.
'N zwak moment van Nikiema kost ons vandaag 2 punten, jammer, maar met de volle winst tegen Telstar de volgende cometitie wedstrijd, hangt de vlag er toch weer anders voor.
Zaterdag 19 september 2026 om 21:11 uur

Sapperderflap

heer wotte , ben diep onder de indruk van je geweldige spelers netwerk
dit elftal degradeerd garant , vanavond was zo slecht , heeft niets met eredivisie niveau voetbal te maken
Zaterdag 19 september 2026 om 20:47 uur

Grijns

Gezien de karakter eigenschappen van types als Wotte vermoed ik dat hij zelf afscheid neemt.

Lijkt me ook het verstandigste.
De enige manier om je carrière op een "goede" manier te beëindigen en door de voordeur te kunnen vertrekken.
Zaterdag 19 september 2026 om 20:26 uur

Grijns

@ Raunaht

Helemaal mee eens. Wotte zal er niet lang meer zijn, neem ik aan. Hij vertrekt zelf omdat het hem te heet onder de voeten wordt, of de eigenaar grijpt in omdat de waarde van de investering in gevaar komt, of het bestuur of de bedrijfsarts ziet eindelijk in dat het cognitief niet meer te doen is, of hij of zijn omgeving ziet dat zelf in.

Wat betreft Mathijsen ligt het waarschijnlijk wat genuanceerder. Hij voerde een uitstekend spelersbeleid, maar hield te lang vast aan de vorige trainer, waardoor de kwaliteit van de selectie onzichtbaar bleef. De eigenaar wilde voor de zekerheid zelf een trainer aanstellen. Dat indruiste tegen de keuze van Mathijsen, die dat ervoer als een gebrek aan vertrouwen en daarom zelf ontslag nam. Vermoedelijk hoefde hij van ADO niet weg. Waarschijnlijk is het ongeveer zo gegaan: een lastige situatie waarin beide partijen begrijpelijk handelden. Mathijsen voelde zich gepasseerd, de eigenaar wilde risico's vermijden. De keuze voor Peter bleek achteraf perfect. Soms gebeurt er iets dat niemand eigenlijk wil.
Zaterdag 19 september 2026 om 20:13 uur

Marco31266

Hopelijk na de interland stop gaat het beter
Zaterdag 19 september 2026 om 20:07 uur

Raubaht

Ik had wel wat meer van Den Haag verwacht in de eredivisie maar als je zelfs tegen Cambuur geen vuist kan maken zie ik het somber in.
Helaas, in potentie een stabiele subtopper maar door decennialang wanbeleid niet meer dan een eeuwige eerste divisieclub.

Die Wotte moeten ze nou wel wegsturen, sinds zijn aanstelling als TD heeft hij 0,0 niets goed gedaan. Ik zou op je blote knieën bij Joris Mathijsen smeken terug te keren maarja, die doet het uitstekend bij Fortuna… Ze hadden hem nooit moeten laten gaan. Wanbeleid ten top
Zaterdag 19 september 2026 om 19:37 uur

Spelersklassement

De top3:
Kilian Nikiema Juho Kilo Sekou Sylla

Laatste wedstrijd

Logo Telstar Logo ADO Den Haag
2-2
11 oktober 2026

Volgende wedstrijd

Logo ADO Den Haag Logo PSV
Vandaag om 16:30 uur
WerkTalent Stadion

Advertentie

Vriendenloterij Eredivisie

1 Feyenoord 8 - 20
2 PSV 8 - 19
3 AZ 8 - 19
4 FC Twente 8 - 17
5 Ajax 8 - 15
6 FC Groningen 8 - 14
7 Fortuna Sit. 8 - 14
8 Heerenveen 9 - 12
9 Go Ahead 8 - 11
10 Excelsior 9 - 11
11 NEC 8 - 9
12 SC Cambuur 8 - 8
13 FC Utrecht 8 - 8
14 Sparta R'dam 8 - 6
15 Telstar 8 - 6
16 PEC Zwolle 8 - 4
17 ADO Den Haag 8 - 3
18 Willem II 8 - 2

Links