Club Achter de Duinen

Advertentie

Volg Cadd op X

Volg Cadd op X

Voorspellingen-ranking

Voorspellingen-ranking

ADO-statistieken

ADO-statistieken

Inloggen

Naam / e-mail:
Wachtwoord:

Welkom in de shoutbox, gast

Kies een pagina

Vorige pagina
Pagina 253
Volgende pagina

TheMariner

JB schreef:

Nee, het geïnvesteerd vermogen is het agio bedrag dat ze gestort hebben, dat verandert niet door de bestemming van het geld.

Deze transfer moet je inderdaad zien als een investering.

Bij Bolt kennen ze hun klassiekers, dus ook de gevleugelde woorden van Kniertje uit " Op hoop van Zegen":

De kost gaat voor de baat uit

Met andere woorden, structureel in de zwarte cijfers komen (en de aandelen van Bolt meer waard laten worden) kan alleen door te investeren in spelers, die later met winst worden verkocht.

Wat dat betreft hebben we nu een eigenaar die èn beleid voert èn zakken heeft die diep genoeg zijn om dat beleid ook over een langere periode uit te voeren.
Dank voor je uitleg; dus bijv. de €1 mln. aan transferopbrengst vorig seizoen voor van Breemen kwam dan ten gunste van het (exploitatie)resultaat dat echter in totaliteit negatief was maar daardoor dus iets minder negatief. En dit totale negatieve jaarresultaat kwam dus ten laste van de agioreserve. Dus de resterende agioreserve bepaalt dan oa. de eventuele aankooptransfers die ADO zou willen doen en de financiële tekorten die ADO kan maken? En als in de toekomst de agioreserve opgesoupeerd is en ADO heeft dan nog steeds een verwacht negatief exploitatieresultaat dan heeft Bolt dus twee keuzes: of de agioreserve opnieuw aanvullen (dus opnieuw cash investeren), of de stekker eruit trekken en proberen te verkopen? Of stel ik het dan te simpel?
2
Donderdag 1 februari 2024 om 16:33 uur

TheMariner

Aad schreef:

Een resultaat, zijnde een tekort van x euro, is het resultaat van inkomsten minus uitgaven (o.a. personeelskosten) minus bedragen voor afschrijvingen en voorzieningen. Inkomsten en uitgaven voor kosten hebben invloed op de lquiditeit (de tegoeden of tekorten bij banken). Wordt er van die liquiditeit geld uitgegeven aan transfersommen dan wordt dat niet (volledig) in de kosten geboekt maar op de balans geactiveerd en in delen, soms minus een verwachte restwaarde en meestal gedurende de contractduur in de kosten opgenomen.

In het geval van Bolt hebben zij middels een agiostorting (extra geld boven de eigenlijke waarde van aandelen) de liquiditeit van ADO sterk verbeterd. Een flink deel ervan is gebruikt om extra kosten te betalen maar er zal vast nog geld staan waarmee een transfer betaald kan worden zonder dat daar andere te betalen kosten mee in de klem komen. Dus de transfersom komt niet geheel als kosten in de boeken maar slechts voor het afschrijvingsbedrag. Dat zal gezien het al verlopen half jaar bij een transfersom van 500.000 euro en een contractduur van 2,5 jaar zo'n ton bedragen.

Uit interviews is gebleken dat er een zeer nauw contact is tussen Bolt en ADO (Matthijsen) dus ik kan mij niet voorstellen dat de huidige belangstelling voor Vlak zonder medeweten en toestemming van Bolt plaatsvindt. En Bolt zal dan heus niet over 1 nacht ijs gaan. Ik denk dat als ADO met Vlak erbij niet promoveert hij eind van dit seizoen al naar een andere Bolt-club verhuist tegen de restwaarde op de balans. Geen centje pijn dus waant als ADO wèl promoveert is de investering voor Vlak gelijk weer terugverdiend.
Duidelijk en helder verhaal. Alleen als je het op cash-flow basis bekijkt is een te betalen transfersom voor Vlak of andere spelers die gehaald worden toch gewoon een cash-uitgave waardoor het geïnvesteerde kapitaal door Bolt in ADO toeneemt? Met als potentie natuurlijk in de toekomst dat deze investeringen later weer mogelijke transferopbrengsten kunnen opleveren en dus cash-inkomsten. Hierdoor wordt dan uiteindelijk toch het rendement bepaalt (naast de transferbalans, ook de recettes, sponsoring en TV/streaming-inkomsten, etc.) dat Bolt haalt op de investering in ADO? Of mis ik dan nog iets?
3
Donderdag 1 februari 2024 om 15:28 uur

opper

FC Den Haag! schreef:

Vigen doet het de laatste weken erg goed! Dus wat dat betreft nog een lastige keuze welke twee er naast van de Sande op het middenveld dan gaan spelen.

Vigen, Surmeli, Vlak, Esajas. Klas verwacht ik van dat hij mag vertrekken, anders nog meer keuze!
Benieuwd of Vlak als ervaren aanvoerder bij Emmen ook hier de band over gaat nemen. Anders denk ik dat Surmeli als aanvoerder ook vrij zeker is van zijn plek en vooral Vigen het kind van de rekening gaat worden. Ze zullen geen transfersom betalen om Vlak op de bank te zetten. Speeltijd voor Esajas en Klas zal inderdaad (nog) minder worden.
1
Donderdag 1 februari 2024 om 14:05 uur

wdr

ADO is goed bezig dit seizoen!
Hopelijk Vlak en nog een goede verdediger, of twee mag ook. Dan geloof ik echt in directe promotie.
0
Donderdag 1 februari 2024 om 13:32 uur

Kees

Ranthehague schreef:

Nieuwe directie, nieuwe eigenaar etc etc. Niet maar dan ook niets te vergelijken met de afgelopen jaren Kees. Waarom nou weer een ondertoon? Er wordt nu duidelijk een heel ander beleid gevoerd en eigenaar en directie staan op goede en vooral REALISTISCHE voet. Plus de prestaties op het veld zijn ook positief, dus heb maar vertrouwen.
Aanloopkosten van een dikke 15 miljoen of meer noem jij realistisch bij een club als ADO ?
0
Donderdag 1 februari 2024 om 12:53 uur

haagse jr

Natuurlijk is Vlak een welkome versterking. Zit bij de beste 10 spelers van de KKD uit data en qua beoordelingen. Kent de competitie en is uit Nederland. Geen aanpassingstijd nodig. Geen huurling uit Portugal of Slowakije. Heeft vrienden voetballen bij ons. Jari Vlak is Volendammer en heeft samengespeeld met Veerman en Van Mieghem.

Nu nog een goede centrale verdediger halen en we kunnen vol mee strijden voor promotie!
1
Donderdag 1 februari 2024 om 12:37 uur

Aad

Kees schreef:

Bolt heeft er nu zo'n 15 a 20 miljoen ingepompt. Dat willen ze op termijn, en begrijpelijk, terug. En dan ??????

Word je leeg verkocht en komt er een andere gelukszoeker.
Als Bolt van ADO een winstgevende onderneming kan maken krijgen ze er meer voor dan ze geïnvesteerd hebben.

Lukt ze dat de komende 4 jaar niet (ze hebben de KNVB 5 jaar moeten beloven) dan krijgt de club geen cent meer en bloedt dood. Dan is Bolt tussen de 25 en 30 miljoen kwijt maar dat is peanuts voor zo een concern. Gegokt en verloren zeggen ze dan.

En ADO is failliet tenzij er een ander komt die garant staat voor 5 jaar verlies.

Ze hebben met Vlak nu duidelijk gekozen voor de weg van goedkoop inkopen/zelf opleiden en dan met winst verkopen. We gaan zien of dat werkt. Alles wat hiervoor geprobeerd is werkte ook niet.
1
Donderdag 1 februari 2024 om 12:34 uur

Advertentie

BLEISWIJK-1

purnie&pino schreef:

Hahah hoe weet je dat nou weer dan
Dat zij ik vanmorgen. Stond op mijn wensenlijstje. Miranin of Plat.

Overigens Duijvenstijn naar Excelsior.
0
Donderdag 1 februari 2024 om 12:26 uur

purnie&pino

Kees schreef:

Enorm tekort en wij geven handenvol geld uit. Mij boeien de financiën absoluut niet. Komt toch altijd goed bij onze club.

Maar oh oh oh, wat werden de voorgangers in de directie door velen hier neergesabeld vanwege uitgaven welke niet bepaald verantwoord waren. En nu is het hosanna .
Dit is toch gewoon een jongen met transferwaarde ?? Alleen zo kom je uit de rode ciifers om die dan na een jaar of 2 te verkopen met winst..
6
Donderdag 1 februari 2024 om 12:04 uur

FC Den Haag!

Bolskie schreef:

Wij hadden dus ook blijkbaar interessen in meerdink die uiteindelijk voor Vitesse koos.
Waar lees je dat? Blijkbaar willen ze dan ook nog een spits halen als back-up voor Veerman. Schalk begreep ik ook van dat die zich focust op een plek als buitenspeler of achter de spits.

Waar is trouwens die Hamdoui gebleven? Is die geblesseerd? Staat wellicht ook op de nominatie om nog te vertrekken.
0
Donderdag 1 februari 2024 om 12:00 uur

Nu online

Fido, Aad, Swaber, ADOZoetermeer, Franky, James, Tante Wil, jbdh, TheMariner, rh_vakc, Anne van Schuurman, Rbn079 en 99 gasten.

Zoek in shoutbox

Naam:
Tekst:
Vanaf datum: Verwijder datum Kies een datum
Tot en met datum: Verwijder datum Kies een datum

Kies een pagina

Vorige pagina
Pagina 253
Volgende pagina

Spelersklassement

De top3:
Kilian Nikiema Juho Kilo Steven van der Sloot

Laatste wedstrijd

Logo Telstar Logo ADO Den Haag
2-0
13 mei 2025

Volgende wedstrijd

Logo ADO Den Haag Logo Telstar
Vandaag om 16:30 uur
Bingoal Stadion

Advertentie

Keuken Kampioen Divisie

1 Volendam * 38 - 82
2 Excelsior * 38 - 74
3 Cambuur NC 38 - 71
4 ADO D.H. NC 38 - 70
5 Dordrecht NC 38 - 68
6 Graafsch. NC 38 - 65
7 Telstar NC 38 - 61
8 FC Emmen 38 - 56
9 Den Bosch NC 38 - 55
10 Jong AZ 38 - 52
11 FC Eindhoven 38 - 51
12 Roda JC 38 - 49
13 Helmond Sp. 38 - 46
14 VVV-Venlo 38 - 41
15 MVV Maastr. 38 - 40
16 TOP Oss 38 - 38
17 Jong Ajax 38 - 36
18 Jong PSV 38 - 30
19 Jong Utrecht 38 - 23
20 Vitesse -39 38 - 5